Opublikowano

Parle Moi de Parfum, czyli opowiedz mi o perfumach.

Jasny i pełen spokoju butik przy ulicy Sévigné w Paryżu to miejsce, gdzie każdego dnia magia i technika prawdziwych perfumiarzy łączą się, by tworzyć niezwykłe kompozycje zapachowe. Trudno przejść obok nie zatrzymując się na chwilę, by obejrzeć ten spektakl.

Wyjątkowy butik-laboratorium stworzony przez rodzinę Almairac zaprojektował Benjamin, od dziecka słuchający opowieści o perfumach, które przynosił z pracy jego ojciec Michel. Benjamin już wtedy marzył o stworzeniu miejsca, gdzie publiczność mogłaby odkrywać najlepsze zapachy, obserwować proces ich powstawania oraz poznawać sekrety doskonałych formuł.

Michel Almairac, dorastał w Grasse – francuskiej miejscowości słynącej z najstarszych wytwórni perfum. To tam rozpoczął swoją karierę jako perfumiarz. W Paryżu Michel nadawał zapachową tożsamość największym domom mody, takim jak Dior, Gucci, Armani czy Chloé. Dziś jest wyłącznym perfumiarzem Parle Moi de Parfum, wykorzystującym każdą okazję, aby tworzyć unikalne formuły zapachów. Michel wyjaśnia, że kiedy widzi różę, natychmiast szkicuje w swojej wyobraźni ślad kompozycji i oblicza proporcje formuły, a kiedy delektuje się ptasim mleczkiem, z zamkniętymi oczami łączy wanilię z kwiatem pomarańczy. Później następuje selekcja surowców zakończona ich ważeniem. Liczby wieńczące nazwy poszczególnych zapachów oznaczają ilość prób wykonanych, by stworzyć formułę w stanie idealnej równowagi.

Miejsce i filozofia stworzone przez rodzinę Almairac zachwyciły nas do tego stopnia, że zapragnęłyśmy zabrać ze sobą każdy z zapachów Parle Moi de Parfum. W ten oto sposób jedenaście unikalnych kompozycji znalazły się w Collage i zawładnęły zmysły naszych klientów.
Znacie zapachy Parle Moi de Parfum? Które są Waszymi ulubionymi?